Evenementen in Aalsmeer in 2026: dit is er dit jaar allemaal te doen in het bloemendorp

Evenementen in Aalsmeer in 2024
Credits: Ngoc Chau

In het bruisende Aalsmeer valt het hele jaar door veel te beleven. Van outdoor watersport aan de Westeinderplassen tot livemuziek, braderieën, bloemenkunst en gezelligheid in het oude centrum – ieder seizoen heeft weer andere evenementen die je niet mag missen. We zetten ze hier allemaal voor je op een rijtje, zodat je precies weet wat er allemaal te doen is in Aalsmeer.

Januari t/m maart

Het begin van het jaar wordt feestelijk ingeluid met allerlei leuke evenementen!


April t/m juni

Tijdens de lente staat alles mooi in bloei in Aalsmeer en omgeving. Als de temperatuur langzaam hoger oploopt kunnen er steeds meer outdoor activiteiten worden ondernomen. Naast de watersport in en rond de Westeinderplassen valt er ook genoeg te beleven in Aalsmeer. 

  • 11 & 12 april – Open dag bij diverse kassen tijdens Kom in de Kas: neem een kijkje in de kas en lees alles over glastuinbouw. Kijk je ogen uit naar alle verschillende soorten bloemen, planten en cactussen, inclusief leuke activiteiten zoals speurtochten voor de kids – Aalsmeer en omgeving
  • 19 april – De 25ste Venniper Koninginnerit – Route door Aalsmeer
  • 27 april – Een feestelijke Koningsdag met met springkussens, dj en livemuziek en vrijmarkt – Diverse locaties in Aalsmeer en Kudelstaart
  • 30 mei – Ophelia Onbeperkt
  • 7 juni – Ronde van de stelling van Amsterdam: een uitdagende fietstocht met meerdere routes, bijvoorbeeld vanuit Uithoorn langs Aalsmeer naar Uitgeest – Diverse locaties
  • 16 t/m 19 juni – AvondVierdaagse Aalsmeer
  • 19 t/m 21 juni – Bootshow Hollandse Plassen – Kemper’s Watersport Aalsmeer
  • 20 juni – Plaspop Aalsmeer – Vier verschillende locaties, zie website
  • 26 t/m 28 juni – Aalsmeer Flower Festival – Flower Art Museum en Historische Tuin

 

Pramenrace Aalsmeer
Credits: Kick Spaargaren


Juli t/m september  

In de warme zomermaanden is Aalsmeer een geliefde bestemming voor bezoekers. Of je nu voor een dagje naar het bloemendorp komt, of voor een langere vakantie, er valt genoeg te ontdekken. Wat je absoluut niet mag misschien is de iconische Pramenrace en de speciale Feestweek Aalsmeer, bomvol activiteiten – van livemuziek tot film en kunst!


Oktober t/m december

Tegen het eind van het jaar valt er nog genoeg te doen in Aalsmeer. Zo kun je de prachtige herfstkleuren in de natuur bewonderen en zijn de koudere dagen ook uitermate geschikt voor een dagje naar een museum, concert of filmavond in Aalsmeer. Kleed je dus warm aan en ga er gezellig op uit!

Evenementen in dit kwartaal zullen worden aangevuld.